ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА ІНФОРМУЄ

Дата: 12.05.2021 13:27

????ДО УВАГИ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ!

Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації надає відповіді на найбільш актуальні питання щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

• Які сім’ї вважаються малозабезпеченими та у якому розмірі призначається допомога?

Малозабезпечена сім'я – це сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для сім’ї, який визначається законом України про державний бюджет на відповідний рік.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму у 2021 році становить:

- для працездатних осіб (35 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – з 01.01.21 - 794,50грн., з 01.07.21 - 832,65 грн., з 01.12.21 - 868,35 грн.;

- для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100% прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність) – з 01.01.21- 1 769 грн., з 01.07.21 - 1 854 грн., з 01.12.21 - 1 934 грн.;

- для дітей (130% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку):

до 6 років – з 01.01.21 - 2 497,30 грн., з 01.07.21 - 2 616,90 грн., з 01.12.21 - 2 730 грн.;

від 6 до 18 років – з 01.01.21 - 3 113,50 грн., з 01.07.21 - 3 263 грн., з 01.12.21 - 3 403,40 грн.;

від 18 до 23 років (за умови навчання за денною формою) – з 01.01.21- 2 951 грн., з 01.07.21 - 3 092,70 грн., з 01.12.21 - 3 225,30 грн.

Розмір допомоги визначається, як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомог. Максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для сім’ї.

• Куди звертатись для призначення допомоги?

Заяви з необхідним пакетом документів приймаються: відділами соціального захисту відповідної територіальної громади, центрами надання адміністративних послуг або уповноваженими особами сільської, селищної, міської ради, старостинських округів.

В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення - управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.

• Які документи необхідно подати для призначення допомоги?

Для призначення допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї при пред’явленні паспорта громадянина України подає такі документи:

- заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (за встановленою Мінсоцполітики формою);

- довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо;

- довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції або операції об'єднані сил (для учасників АТО/ООС).

Інформація про склад малозабезпеченої сім’ї зазначається в декларації.

Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.

• Хто входить до складу малозабезпеченої сім’ї?

До складу малозабезпеченої сім’ї включаються: чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання до досягнення 23 років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей.