ПІСНІ ЛУНАЛИ, ЧАРКИ ДЗВЕНІЛИ – СЕЛО ГУЛЯЛО!

Дата: 01.08.2021 11:36
Кількість переглядів: 2052

В останній липневий день відсвяткувало свій День Мар’янське – село із незабутньою історією і чарівною природою, працьовитими й обдарованими людьми, родючою і благодатною землею та амбітними мріями і планами. Підготувалися до святкування Дня села у Мар’янському ретельно: прибрали сільський клуб та біля нього, облаштувавши фотозону, виставки народознавства та сільських майстрів, організували виїзну торгівлю, наварили й напекли та, звісно ж, запросили дорогих і шанованих гостей. До клубу зійшлися і старі, й малі, адже День села – свято очікуване і любиме селянами. Цей день не лише для музики, пісень та щедрого застілля, а  й для душевного невимушеного спілкування. Тож гомоніли про наболіле й радісне односельці, прибув поспілкуватися з мешканцями Мар’янського і Гоголівський селищний голова Володимир Даценко зі своїм першим заступником Ларисою Онищенко та депутаткою Полтавської обласної ради Оксаною Винниченко. Та се це було до початку концертної програми із гучною назвою, котра говорить сама про себе: «Гуляй, село!». А урочистості, котрі проходили у залі  сільського клубу, розпочалися вітаннями селищного голови Володимира Даценка та старости Михайлівського старостату В’ячеслава Рубана, а продовжилися розсипом ніжних пісенних намистин від митців Матяшівського сільського будинку культури – учасниць вокального ансамблю «Живиця», від їх керівника і директора закладу культури Костянтина Шияна, від гостя-пісняра з Устивиці Сергія Теличка. Вітали ювілярів сімейного життя і просто ювілярів, воїнів-захисників, усіх мешканців села, бо ж це свято всіх разом і кожного окремо. Гучні оплески, букети квітів  та гарний настрій публіки – головна винагорода для артистів, а присутні й не приховували своїх позитивних емоцій ні під час концерту, ні на застіллі, яке продовжило святкування. Каша смакувала усім, бо була неймовірно вдалою, столи були багатими, бо в Мар’янському вміють гуляти свята ще із часів, коли це славне село відвідував великий Кобзар. Цікаво, чи бачить він крізь віки нинішнє Мар’янське, в яке свого часу був залюблений, де ходив із місцевою молоддю на вечорниці, де щиро закохувався і плідно творив? Хай там як, та цьогоріч мешканці маленького, але прекрасного Мар’янського відзначили  іменини свого села на славу: відпочили гарно, змістовно, весело і дружно. Увечері молоді запропонували відпочити на дискотеці. Представники ж старшого покоління із піднесеним настроєм попрямували додому, ділячись враженнями від побаченого та почутого на головному святі своєї сільської громади. Нехай щастить тобі, Мар’янське, хай прийдуть до тебе відродження і відбудова, хай процвітають твоя природа  і твої любі діти – всі мешканці цієї перлини історії, культури і хліборобства України!