У НАШІЙ ГРОМАДІ ПРАЦЮВАЛИ УЧАСНИКИ ЕКСПЕДИЦІЇ ІЗ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

Дата: 12.08.2021 10:34

Днями на території Гоголівської селищної ради працювали  співробітники Національного музею Голодомору-геноциду, які  трудяться над проєктом « Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки». Хто ж, як не свідки історичних подій можуть розповісти про них якнайбільше, відкрити  нам нові факти, заперечити те, що донедавна вважалося істиною? Саме у пошуках українців, які пережили жахіття голодоморів, вирушили в експедицію у 10 областей нашої Батьківщини, в тому числі і на нашу Полтавщину,  історики і журналісти. У нашій громаді вони відвідали двох чоловіків 1929 року народження – устивлянина Степана Івановича Сергієнка та Петра Федоровича  Ладивіра з Гоголевого. На жаль, Степан Іванович на час прибуття столичних гостей занедужав, тому учасникам експедиції довелося спілкуватися з його донькою Наталією Степанівною Яценко. Однак батько так багато розповів їй про пережите в роки голодоморів, що жінці було що переповісти дослідникам. А ось Петро Ладивір спілкувався із журналістами сам. Він повідав їм чимало фактів як зі свого життя, так і тих, що стосуються долі своїх земляків і нашого краю.

Згодом, напевне, про зустрічі зі свідками подій часів голодоморів співробітниками Національного музею Голодомору-геноциду буде створена стрічка-реквієм, котра вмістить у себе непересічні спогади українців, які пережили страшні роки та стали свідками однієї із найтрагічніших сторінок історії нашої багатостраждальної України. До речі, на території Гоголівської селищної ради історію голодомору досліджували журналісти Ольга Вигодованець і Тетяна Кривчук та оператори Михайло Шелест і Олег Сологуб.