Інформує Головне управління ДПС у Полтавській області

Дата: 10.09.2021 13:35
Кількість переглядів: 315

Фото без опису

У випадку несплати (не повної сплати) суми збору  звітна одноразова (спеціальна) декларація  вважається не поданою, але декларант має право подати повторну звітну декларацію

            Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що відповідно до п. 12 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений цим підрозділом строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності.

         Разом з тим, відповідно підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного цим підрозділом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування має право добровільно подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

          Отже, у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування внаслідок чого одноразова (спеціальна) добровільна декларація була визнана не поданою, декларант  має право подати повторно таку декларацію, оскільки підрозділ 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу не містить обмежень щодо подання повторної звітної декларації.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу  «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук: Державна податкова служба України            https://www.facebook.com/TaxUkraine та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/ Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua Державна податкова служба УкраїниYou Tube youtube.com/TaxUkraine

Головне управління ДПС у Полтавській області

Валютні цінності: як декларанту визначити базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Відповідно до п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.
Пункт 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначає базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування виходячи із конкретних об’єктів декларування.
           Згідно з п. 7.1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ для об’єктів декларування, визначених підпунктом «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
          У разі якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України (далі – НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. У разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу  «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук: Державна податкова служба України            https://www.facebook.com/TaxUkraine та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/ Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua Державна податкова служба УкраїниYou Tube youtube.com/TaxUkraine

Головне управління ДПС у Полтавській області

Платникам ПДВ про реєстрацію податкових накладних!

З початку  2021 року платниками податку на додану вартість Полтавщини подано на реєстрацію більше 8 мільйонів податкових накладних на загальну суму 47,8 мільярдів. грн., з яких зареєстровано 7,9 мільйонів (98,7%) податкових накладних на загальну суму 47,8 млрд. грн.

За січень - серпень 2021 року  проведено 162 засідання комісії ГУ ДПС у Полтавській області з питань розблокування ПН/РК, яка працює у рамках дії Постанови КМУ  від 11.12.2019 № 1165 « Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Як повідомив представникам засобів інформації в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко: „Станом на 1 вересня 2021 року платниками податків подано на розблокування 20,2 тисяч повідомлень до зупинених ПН/РК, по яких комісією прийнято рішення про реєстрацію – 17651 ПН/РК на суму ПДВ 307,1 млн. грн. (69,6 % від розглянутих) та про відмову в реєстрації 2135 ПН/РК на суму ПДВ 129,3 млн. грн. (29,3 відсотків від розглянутих). Решта повідомлень – 331 на 4,7 млн. грн.(1,1 %) залишаються на розгляді у зв’язку з тим, що термін рішення не настав”.

        Також керівник обласної податкової зазначив, що створені всі умови для сприяння платникам ПДВ  в наданні допомоги щодо роз’яснення всіх суперечливих питань які виникають під час реєстрації ПН/РК. Консультацію з даного питання можна отримати у  центрах обслуговування платників які розташовані на території області.  З адресами та телефонами ЦОП можна ознайомитись  на  банері „Центри обслуговування платників”  субсайту Головного управління ДПС у Полтавській області офіційного вебпорталу ДПС України  за  посиланням  https://poltava.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано