НАРАДА З ПИТАННЯ РЕФОРМИ СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

Дата: 20.09.2021 14:49
Кількість переглядів: 1955

20  вересня  у першого заступника селищного голови Лариси Онищенко відбулася нарада для директорів, завгоспів, кухарів усіх навчальних закладів громади та бухгалтерів відділу бухгалтерського обліку Виконавчого комітету Гоголівської селищної ради.  Темою зібрання стали нововведення щодо харчування дітей у навчальних закладах, ініційовані Оленою Зеленською та підтримані кількома міністерствами, в тому числі й МОЗ . Лариса Онищенко ознайомила присутніх із реформою системи шкільного харчування, розглянутою нещодавно на  регіональному форумі. Варто зазначити, що кухарі та завгоспи навчальних закладів наразі вже відчули на собі зміни в системі шкільного харчування, і вони їх не дуже тішать. Як і очікувалося, окремі продукти харчування для їдалень навчальних закладів нашої громади постачатиме одне підприємство, котре виграло тендер.  Ним виявилося ПП В. О. Кравченко із Зінькова. Однак продукти це підприємство поставляє неякісні, що не може не впливати на низьку  якість  і вже готових страв, тож сподіватися на те, що діти в навчальних закладах харчуватимуться смачно і безпечно не варто.  Якщо становище не зміниться, то в закладах освіти із харчуванням дітей може скластися критична ситуація.  Не в захваті від окремих нововведень згаданої реформи і школярі, їх  батьки та працівники їдалень, адже вони суперечать смаковим традиціям українців. Несолодкий чай, «порожній» борщ чи суп  не до смаку дітям, вони відмовляються від подібних страв, тому часто повертаються зі школи голодними. Однак піти всупереч прийнятим у міністерствах рішеннях на місцях ні влада, ані керівники шкіл права не мають.

Присутні на зібранні також розглянули затверджене шкільне меню.

Сподіватимемося, що їдальні навчальних закладів нашої громади зможуть призвичаїтися до змін у системі шкільного харчування, а постачальник запропонує їм свіжі і якісні продукти, бо ж усі мають єдину мету – зростити здорове і сильне молоде покоління українців.