Щодо оприлюднення інформації

Дата: 22.02.2022 13:56
Кількість переглядів: 815

 

 

 

               21.02.2022

      640/04.2-16

 

На

    

від

 

 

Райдержадміністрації

Територіальні громади

 

 

 

Щодо оприлюднення інформації

 

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації звертається з проханням розмістити інформаційні матеріали щодо розроблення схеми екологічної мережі Полтавської області (додаються) в комунальних засобах масової інформації.

 

Додаток: 1) Інформаційні матеріали щодо розроблення схеми екологічної мережі Полтавської області

 

Тимчасово виконувач обов’язків

директора Департаменту                   (підписано)                    Віталій ОЛІЙНИК

 

Ірина Лебідь (0532) 501351

 

Додаток

 

Розроблено регіональну схему формування екологічної мережі Полтавської області

 

Ідея формування екологічної мережі є інтегральною у справі збереження природного середовища, оптимізації ландшафтів, збереження генофонду живої природи, формування сприятливих умов для життєдіяльності людини. У Європі вона вже набула певного розвитку і є головним напрямом реалізації Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття (Софія, 1995). На міждержавному рівні  формування екологічної мережі координує програма "Natura-2000", ухвалена у 15 країнах Європейського Союзу. У разі поєднання природоохоронних територій з Всеєвропейською екологічною мережею "Emerald" буде забезпечено охорону біорізноманіття і генофонду видів усієї Європи та невиснажливе використання природних ресурсів.

Завданням законодавства про екологічну мережу є регулювання суспільних відносин у сфері формування, збереження та раціонального, невиснажливого використання екомережі як однієї з найважливіших передумов забезпечення сталого, екологічно збалансованого розвитку України, охорони навколишнього природного середовища, задоволення сучасних та перспективних економічних, соціальних, екологічних та інших інтересів суспільства.

З метою збільшення в регіоні площ земель з природними ландшафтами до значення достатнього для збереження біологічного різноманіття, близького до притаманного їм природного стану, а також поетапне формування їх інтегрованої територіальної системи, спрямованої на збереження природних екосистем і ландшафтів, видів рослинного і тваринного світу, що забезпечуватиме функціонування природних шляхів їх міграції і розповсюдження, за кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, розроблена регіональна схема формування екологічної мережі Полтавської області. Наразі регіональна схема екологічної мережі Полтавщини знаходиться на погодженні обласною державною адміністрацією, після чого буде винесена на розгляд чергової сесії Полтавської обласної ради для затвердження.

 

Тимчасово виконувач обов’язків

директора Департаменту екології

та природних ресурсів Полтавської

обласної державної адміністрації В. ОЛІЙНИК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано