Всесвітній день без тютюну: турбота про здоров'я – твій вклад у перемогу

Дата: 31.05.2022 13:54
Кількість переглядів: 233

 

Фото без опису

31 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день без тютюну. Цьогорічна тема кампанії: «Тютюн: загроза навколишньому середовищу».

Війна спровокувала підвищення рівня стресу серед українців. А це призводить до ризикованої поведінки, у тому числі збільшення споживання тютюну. І в контексті цього доречно нагадати, що тютюн вбиває понад 85 тисяч українців щорічно та завдає шкоди навколишньому середовищу.

ВООЗ наголошує, що тютюн руйнує наше довкілля, завдаючи ще більше шкоди здоров’ю людей.

Задля виробництва сигарет тютюнова індустрія щороку знищує 600 мільйонів дерев та викидає в атмосферу 84 мільйони тонн вуглецю, що сприяє глобальному потеплінню. Тютюнові компанії додатково продукують величезну кількість відходів з пластику. У 2021 році в Україні  було реалізовано 34 млрд сигарет та 7 млрд тютюнових виробів для нагрівання. Тільки за рік до навколишнього середовища нашої країни потрапили понад 41 млрд недопалків, які не піддаються переробці, адже містять ацетат целюлози, фольгу, що впродовж багатьох років забруднюють довкілля. Крім того викиди тютюнового диму містять близько 7000 токсичних хімічних речовин, серед яких аміак, миш’як, бензол, бутан, кадмій, окис вуглецю, формальдегід, свинець, нафталін, метанол. 

2022 рік став знаковим роком для України у посиленні захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння завдяки підписанню комплексного антитютюнового Закону №1978. Норми Закону передбачають заборону на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди.

Зокрема, згідно з Законом №1978 з 11 липня 2022 року забороняється куріння пристроїв для нагрівання тютюну у визначених громадських місцях, як це діє з сигаретами та електронними сигаретами. Українці будуть захищені Законом від шкідливих тютюнових викидів на робочих місцях та у громадських приміщеннях, а у разі порушення права на бездимне середовище можуть звертатися до поліції та Держпродспоживслужби.

Безпечного куріння не існує. Не піддавайтеся на спроби тютюнової промисловості відвернути увагу від шкоди для довкілля та здоров’я. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч. Виконання законів і турбота про здоров’я є вкрай важливими для наближення перемоги України.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано