До уваги власників житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб!

Дата: 28.07.2022 10:29
Кількість переглядів: 385

 

Фото без опису

Власникам житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб запроваджено гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн. на місяць за кожну прийняту особу.

Повідомляємо, що на сьогодні ці виплати почали отримувати мешканці Гоголівської селищної ради. Наразі проведені оплати за квітень та частково травень 2022 року.

Хто з якихось причин не оформив документи на отримання компенсації витрат за тимчасове поселення внутрішньо переміщених осіб або ж прийняв у своєму помешканці ВПО нещодавно, може зробити це у встановленому порядку, про який ми інформуємо нижче.

 

Як отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

 

Відповідно до ПОРЯДКУ компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333, компенсація надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду (далі — власники жилих приміщень) і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат пов'язаних з таким розміщенням (далі — компенсація).

Особа, яка має намір безоплатно розмістити у власному житловому будинку (квартирі) внутрішньо переміщених осіб повідомляє виконавчий комітет місцевої ради у довільній формі.

У разі розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла обов’язково звертається із заявою  до відділу відділу комунальної власності Виконавчого комітету Гоголівської селищної ради або у старостат, де зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб. Також до заяви додаються копія документа, що посвідчує особу власника житлового будинку (квартири), копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків власника та копія документа, що посвідчує право власності на житловий будинок (квартиру).

Щомісяця, до 5 числа включно, власник обов’язково подає заяву до відділу комунальної власності Виконавчого комітету Гоголівської селищної ради. До заяви додається копія довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та копія довідки з банківськими реквізитами власника житлового будинку (квартири).

Наголошуємо, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.

Компенсація здійснюється за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

 

  Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету Гоголівської селищної ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником житлового приміщення відомостей з відвідуванням(у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів). Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві.

 

  •  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано