Депутати від ПП "ДОВІРА" закликають відповідально поставитися до прийняття бюджету громади на наступний рік

Дата: 25.11.2022 09:33

Нещодавно Верховна Рада проголосувала Державний бюджет на 2023 рік.  Під час воєнного стану це було зроблено завчасно і скоординовано. Таким чином, місцеве самоврядування отримало вдосталь часу, аби прийняти свої бюджети — обласні, районні, бюджети громад. Особливо в нинішніх умовах, і центральна влада, і місцеве самоврядування мають функціонувати як єдиний механізм, що працює для людей, для військових, і на нашу спільну перемогу. Завдання номер один — забезпечення армії. На безпеку і оборону передбачені рекордні 1 трильйон гривень. У Держбюджеті на 2023 рік збережено ПДФО в розмірі 64% до бюджетів місцевого самоврядування та ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців. Як зазначив народний депутат від Полтавщини Олег Кулініч, у бюджеті залишився ключовий для місцевого самоврядування принцип – право громад розпоряджатись власними коштами через міжбюджетні трансферти. Потрібно усвідомлювати — це бюджет воюючої країни, і всі статті видатків, які б хотілося, наразі забезпечити неможливо. Це реальність, у якій ми не просто живемо, а боремося з ворогом і перемагаємо! І в якій на абсолютній більшості території нашої держави все ж таки працюють критична інфраструктура, транспорт, лікарні і школи, соціальні і навіть культурні установи.  На жаль, в Держбюджеті 2023 року не здійснено уточнення показників базової та реверсної дотацій у розрізі бюджетів територіальних громад, не враховано кількість внутрішньо переміщених осіб.  Саме про це на нараді керівників підрозділів виконавчого комітету Гоголівської селищної ради проінформувала колег секретар селищної ради, депутат селищної ради від ПП «Довіра» Людмила Писаренко. Тому нам, при ухваленні нашого бюджету, необхідно врахувати усі важливі моменти, зауважила вона.  Також Людмила Писаренко наголосила, що депутати всіх рівнів  ПП «ДОВІРА» закликають колег відповідально та конструктивно поставитися до прийняття головного фінансового документу для нашої громади. Вірмо в перемогу та наближаймо її рішеннями і справами!