Грантовий конкурс для письменників "Кентавріда"

Дата: 26.12.2022 08:55
Кількість переглядів: 156

 

постер Кентавріда 10

Програма «Кентавріда» створена для розвитку обізнаності дітей і молоді у міфах, легендах, історії, географії України та території Таврії, історичних і міфічних постатях, образи яких здатні виховати у нових поколінь розуміння цінностей життя, любов до Землі, природи, людства та саморозвитку.

«Кентавріда» – це щорічний грантовий конкурс для письменників, зокрема початківців, які хочуть створити художні твори для дітей і підлітків на основі історичних і міфологічних даних про територію і жителів Таврійського регіону України. Оповідь твору може не обмежуватись територією Таврії – південними областями та півостровом Крим. Для вашого натхнення та розуміння об’єму теми зазначимо, що історію земель і народів України ми рахуємо не від 1991 чи 1654 року, і не від Кия, Щека і Хорива, а від створення Всесвіту за давньослов’янськими легендами. 

Для кого цей конкурс
Подавати заявки на конкурс «Кентавріда» можуть всі автори, зокрема й початківці, які ніколи не писали художніх текстів, а також письменники з досвідом і публікаціями. Обмежень щодо віку, національності та країни проживання немає. 

Терміни конкурсу
Програма «Кентавріда» є постійною зі щорічним конкурсом до дня народження платформи «Це Крафт». Дата дедлайну – 12 травня до 23:59. Конкурс відкрито 15.05.2022. Дедлайн подання пропозицій – 12.05.2023.

Конкурс реалізується у два етапи
На перому етапі заявники подають свої пропозиції у вигляді логлайну і синопсису твору. Конкурсна комісія відбирає пропозиції, які переходять на другий етап відбору.

На другому етапі заявник подає повний твір і пропозиції щодо оформлення твору (якщо вони є).
Заявки для першого етапу можна подавати протягом усього року. Ви отримаєте відповідь щодо переходу на другий етап протягом трьох тижнів після подання заявки.
Обрання переможця за умовами конкурсу відбувається протягом 4 тижнів. Усі учасники отримають відповідь щодо результатів на вказану в анкеті-заявці електронну пошту.
Ми гарантуємо збереження авторських прав, а також не передаємо ваші персональні дані третім особам.

Як подати конкурсну пропозицію
Для участі у конкурсі вам потрібно зробити наступні дії:
1. Заповніть анкету з вашими даними за посиланням https://forms.gle/6SRNNRpmjdQYtWFu7.
2. Подайте суть твору (логлайн*) та синопсис** (структурований опис твору) українською мовою. Надішліть документи  на пошту kentavrida@gmail.com. У темі листа вкажіть, будь ласка, “Заявка на конкурс «Кентавріда» 2023″
*Логлайн (log line) – короткий підсумок твору (книги, фільму, програми), який розкриває головний конфлікт історії, короткий зміст сюжету й емоційний «гачок», який притягує увагу аудиторії. Розмір логлайну – це може бути навіть одне речення до 25 слів. Логлайн вказує на час, місце, обставини подій твору, називає головного героя та антагоніста, подає зав’язку, що призводить до розвитку дії, конфлікт (моральний план) і мету твору.
**Синопсис — короткий лінійний виклад концепції художнього твору, його змісту, суті конфлікту, драматичної ситуації в захопливій формі. В синопсисі є зав’язка, поворотні точки, кульмінація, розв’язка. Синопсис відповідає на такі питання: про що ця історія, хто головні герої, до чого вони прагнуть і чому, які перешкоди стоять на їхньому шляху. Синопсис не переповідає всю історію, а лише зацікавлює до повного ознайомлення з нею. Для кращого розуміння та підготовки синопсиса радимо ознайомитися з триактною структурою створення сценаріїв.

Кошти гранту покривають
– Видатки на дизайн, верстку та друк мінімального накладу (тиражу) видання художнього твору.
– Часткове або повне покриття послуг ілюстрування видання. 
– Вартість послуг видавництва та робіт ілюстратора визначаються тендером. Наклад залежить від загальної вартості затверджених послуг за заявкою.

Недопустимі витрати в рамках грантової заявки:
– Видатки на написання твору та пов’язані з цим витрати.
– Послуги редактора та коректора текстів.
– Заробітні плати та гонорари консультантам.
– Витрати на проведення досліджень.
– Витрати на організацію подорожей і перельотів.  
– Послуги перекладу.
– Витрати на публікацію раніше виданих творів.
– Витрати на проведення діяльності, не пов’язаної з метою конкурсу.
– Інші витрати, визнані грантовою комісією як недоцільні в межах конкурсу.
– Критерії прийнятності й оцінювання 

Заявка має бути повна:
– на першому етапі відбору ви маєте заповнити анкету і надіслати два документи з логлайном і синопсисом,
– на другому етапі відбору – надати повний завершений твір.

Ви можете наповнюватися натхненням у будь-яких історіях, міфах і легендах світу, користуватися архівами, але водночас пам’ятайте про авторські права.

При виявленні факту плагіату заявку виключать з конкурсу.

Пам’ятайте про мету програми – ваші твори читатимуть діти та підлітки, тому ваша історія повинна бути повчальною та дарувати позитивні емоції.

Запитання та пропозиції
Запитання і пропозиції надсилайте на електронну адресу itscraftua@gmal.com. У темі листа вкажіть, будь ласка, «Запитання щодо конкурсу «Кентавріда»».

Програма «Кентавріда» реалізується командою БО «Благодійний фонд «Це Крафт».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано