Оголошується відбір кандидатів у присяжні Великобагачанського районного суду Полтавської області.  

Дата: 27.01.2023 14:38
Кількість переглядів: 402

Фото без опису

До участі у відборі запрошуються громадяни віком від 30 до 65 років, які постійно проживають на території юрисдикції Великобагачанського районного суду Полтавської області (Білоцерківська, Великобагачанська та Гоголівська територіальні громади).

Присяжними не можуть бути громадяни, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; мають хронічні психічні чи інші захворювання; що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного; мають незняту чи непогашену судимість; є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції; на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; досягли шістдесяти п’яти років; не володіють державною мовою. Термін дії повноважень присяжних – три роки.

Перелік необхідних документів:

1) власноручно написана заява про включення до списку присяжних Великобагачанського районного суду Полтавської області;

2) ксерокопія паспорта громадянина України;

3) довідка про відсутність судимостей;

4) медична довідка про відсутність обмежень.

Документи подаються юристу Гоголівської селищної ради особисто. 

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним? Присяжними не можуть бути громадяни, які:

- визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

- мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного; - мають незняту чи непогашену судимість;

- є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;

- на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

- досягли шістдесяти п'яти років;

- не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку народних засідателів, не може залучатися до розгляду справи, як присяжний і навпаки. Яка участь присяжного у кримінальному судочинстві? Кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів, а за клопотанням обвинуваченого - судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд. Визначає присяжних для участі у справі автоматизована система документообігу суду. Всі питання, пов'язані з судовим розглядом, крім окремо визначеного питання, судді і присяжні вирішують спільно. Гарантії прав присяжних Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України. За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя.   

 
 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано