Правила пожежної безпеки в лісі – одні для всіх!

Дата: 20.06.2023 13:51
Кількість переглядів: 213

 

Фото без опису

 

З настанням теплих і сонячних днів все частіше населення вирушає на відпочинок до лісу і зазвичай не обходиться без приготування їжі на відкритому вогні.

Ліс завжди гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Утримання високих температур, відсутність опадів зумовлює виникнення пожежонебезпечного періоду. Найбільшої шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми які перебувають у лісі їх халатність та безвідповідальність.

Будьте обережні та уважні до своїх дій на природі, дотримуйтеся етичних та протипожежних правил, пильнуйте дії своїх дітей!

Нагадуємо, що відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, які є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

- викидати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Тож вкотре нагадуємо: шановні громадяни, у пожежонебезпечний період не слід запалювати багаття у хвойних насадженнях, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев.

Перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею, або залите водою до повного припинення тління.

Не засмічуйте  ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітники.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано