Щодо надсилання до контролюючого органу Повідомлення про набуття або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом України в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юр

Дата: 31.08.2023 09:51
Кількість переглядів: 52

Фото без опису

 

З врахуванням положень ст. 392 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) контролюючою особою є фізична особа або юридична особа – резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

Відповідно до пп. 392.5.5 п. 392.5 ст. 392 Кодексу фізична особа – резидент України або юридична особа – резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган про:

- кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;

- заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи;

- кожне відчуження частки в іноземній юридичній особі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрат визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;

- ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи.

Повідомлення надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку фізичної особи – резидента протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).

Форма та порядок надсилання до контролюючого органу Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом України в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи, визначені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 № 512.

У разі неповідомлення контролюючою особою контролюючого органу про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи, або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою, або про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою у строки, передбачені пп. 392.5.5 п. 392.5                   ст. 392 Кодексу, до таких контролюючих осіб застосовується відповідальність згідно з п. 120.7 ст. 120 Кодексу.

Крім того повідомляємо, що наступним етапом, який наближається у часі, є  подача звітності  по КІК.

Звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом року. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків в Україні - копії фінансової звітності КІК подаються разом з річною декларацією за наступний звітний (податковий) період.

Якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності по КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничних строків подання декларації - контролююча особа подає звіт за скороченою формою.

Якщо загальний оподатковуваний дохід, об’єкт оподаткування контролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним(податковим) роком, подає уточнюючі річні декларації.

При цьому штрафні санкції та /або пеня не застосовуються.

Перший звіт ( за 2022рік), може бути поданий разом зі звітом по КІК за 2023 рік одночасно з декларацією за 2023 рік.

Тобто, скоригований прибуток КІК за 2022-2023 роки буде включений                    у декларацію про майновий стан і доходи контролюючої особи за 2023 рік.

Кампанія декларування розпочинається у 2024 році.  Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи до 01.05.2024, декларації                    з податку на прибуток  до 29.02.2024

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано