Щодо заходів професійної адаптації ветеранів та членів ïx сімей

Дата: 04.09.2023 09:35
Кількість переглядів: 141

Фото без опису 

 

 

Управлінням у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавськоі облвійськадмінlстраціі (далі Управління) здійснюються заходи щодо забезпечення ефективної та раціональної реалізації  в  області  державної  бюджетної  програми  1501040  за напрямом „Здійснення заходів із професійної адаптації ветеранів війни, членів ix сімей та прирівняних до них особам“, спрямованим на відновлення та вдосконалення професійних навичок i умінь для ветеранів війни та членів ïx сімей, шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профоріентаційних послуг із зазначених питань, підвищення ïx конкурентоспроможності на ринку праці.

Заходи із професійної адаптації здійснюються відповідно до Порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. N° 179 та від 21 червня 2017 р. № 432.

Організовуеться  i  здійснюсться  професійна  адаптація  безкоштовно

за рахунок коштів державного бюджету.

Послугами із професlйної адаптації забезпечуються:

ветерани війни;

особи, які звільняються a6o звільнені з військової служби; осіб, які мають особливl заслуги перед Батьківщиною;

члени сімей вищезазначених категорій oclб (дружина/чоловік, діти); члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць; постраждалі учасники Революції Гідності

Крім того, на період дії военного стану та протягом трьох місяців після його припинення a6o скасування до отримувачів послуг належать також військовослцжбоаці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Нацlональної гвардії, СБУ, Слуzсби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Дерл‹спецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населения та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени ïx сімей.

Професійна  адаптація  для  вищезазначених  категорій  осіб  здійснюється

шляхом організації короткострокових навчальних курсів, спрямованих на підвищення кваліфікації a6o перепідготовки у закладах професійної (професійно- технічної), фахової перед вищої та вищої освіти різних форм власності, інших cy6’ектів освітньої діяльності. Зокрема, здійснюється підготовка та перепідготовка водіів категорій А, В, С, Д, Е, СЕ, навчання на машиніста бульдозера, машиніста автовишки, бджоляра, оператора котельні, перукаря, слюсара-ремонтника, електрозварника, курси англійської мови, діловодства, комп'ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну, інші.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно- заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом i без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Після успішного завершения навчання особа отримуе документ державного зразка відповідно до законодавства.

Прийом заяв від вищезазначених категорій громадян для отримання послуг з професійної адаптаціі здійснюється управліннями соціального захисту населения райвійськадміністрацій, міських, районних у містах рад за адресою задекларованого/зареестрованого місця проживання (перебування) a6o за місцем

,                   фактичного проживання (перебування).

До заяви додаються:

  • копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітаціі (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення, що підтверджуе наявність статусу ветерана (члена родини) a6o копія документа, що підтверджус належність до військовослужбовців (членів родини військовослужбовця);
  • копія (сканкопія/фотокопія)свідоцтва про шлюб, для дітей — свідоцтва про народження (для членів родини ветеранів/війсвковослужбовців).

Доводимо до відома мешканців громади, з числа вищезазначених категорій щодо можливості безкоштовно в рамках державної бюджетної пporpauи, отримати послуги професійноі' підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікаціі з урахуванням ïx навичок, умінь та побажань для вищезазначених категорій громадян.

Одночасно для забезпечення взасмодії та вирішення актуальних з питань, надсиласмо картку контактів Управління із зазначенням посилання на офіційну сторінку в соціальних мережах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано