Відбулося засідання Координаційної ради з питань підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, гендерної рівності
14 листопада 2023 року відбулося засідання Координаційної ради з питань підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, гендерної рівності.
У роботі ради взяли участь поліцейський офіцер громади Олег Бульвін, заступник селищного голови Юрій Никоненко, секретар селищної ради Людмила Писаренко, головний спеціаліст загального відділу Наталія Орляцька, спеціаліст-фахівець із соціальної роботи Наталія Куян та працівниця служби у справах дітей виконавчого комітету Гоголівської селищної ради Юлія Стрижак.
На порядок денний винесено питання про взаємодію суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженим постановою КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658, реагування уповноважених підрозділів Національної поліції України на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, та надання повідомлень про вчинення домашнього насильства у встановлені законодавством терміни. Обговорення ситуацій проявів насильства в сім’ях на території громади, методи запобігання, профілактичні заходи.
Також було роз’яснено зміст та мету Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція).
Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи. Документ з'явився 2011 року, наразі його підписали 47 країн, 36 (включно з Україною) – ратифікували. Україна підписала конвенцію ще у листопаді 2011 року, проте ратифікувала її тільки 20 червня 2022 року.
За результатами розгляду питань, які були заслухані на Координаційній раді, виконавцям надано рекомендації з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.
Нагадуємо!
Якщо ви стали свідком домашнього насильства або ви самі постраждали НЕ МОВЧІТЬ!
Обов’язково телефонуйте:
Національна поліція України «102»;
Національна "гаряча лінія" із попередження домашнього насильства
0 800 500 335 ( з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).