З 1 грудня 2023 року повний перехід на структурований формат платіжної інструкції під час сплати податків

Дата: 24.11.2023 13:52
Кількість переглядів: 52

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу платників, що з 01.12.2023 року під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску необхідно буде використовувати виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції відповідно до міжнародного стандарту ISO 20022.

Правила заповнення «Призначення платежу» платіжної інструкції визначено наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення».

Інші обов’язкові реквізити платіжної інструкції, зокрема «Код платника» та/або «Код фактичного платника», повинні заповнюватися відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 року № 163.

Додатково акцентуємо увагу на заповненні реквізитів платіжної інструкції для коректної ідентифікації платників податків та зборів, а саме:

1) під час сплати податків та зборів платником через касу та/або термінали самообслуговування надавач платіжних послуг під час формування платіжної інструкції повинен зазначити інформацію саме про платника податків у блоці реквізитів «Фактичний платник».

2) під час сплати податків та зборів юридичною особою за свої дочірні підрозділи надавач платіжних послуг під час формування платіжної інструкції у блоці реквізитів «Фактичний платник» повинен зазначити інформацію саме про дочірню компанію як платника податків.

Звертаємо увагу, що дата впровадження (01.12.2023) виключно структурованої форми призначення платіжної інструкції під час сплати податків і зборів є кінцевою та такою, що змінюватись не буде.

Головне управління ДПС у Полтавській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано