Уряд Великої Британії допоможе 10 українським громадам у процесі відновлення

Дата: 15.12.2023 14:08

Київ, 14 грудня 2023 р. – За результатами конкурсу, яке оголосило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development), обрано 10 громад, які розпочнуть процес відновлення. Загалом заявки на участь надіслали 487 українських громад, які постраждали внаслідок російської агресії.

Найбільше звернень надійшло з громад Дніпропетровської, Київської, Полтавської,

Харківської, Одеської та Сумської областей. Найбільше запитів – на відновлення

закладів освіти, мультифункціональних публічних просторів, де поєднуються

ЦНАПи, сільські селищні ради і місця громадської активності, системи водопостачання,

реабілітаційні центри.

Після ретельної оцінки запитів Мінвідновлення за узгодження з Посольством Великої

Британії відібрали до участі в межах проєкту «Планування відновлення в громадах»

такі громади:

• Вінницька область (Ладиженська громада)

• Миколаївська область (Новобузька громада)

• Одеська область (Кароліно-Бугазька громада)

• Полтавська область (Гоголівська громада)

• Сумська область (Роменська та Дубов’язівська громади)

• Харківська область (Новопокровська громада)

• Чернігівська область (Сосницька, Бобровицька та Михайло-Коцюбинська громади).

Усі обрані громади мають статус територій відновлення, пошкодження критичної та

соціальної інфраструктури і раніше не розробляли плани відновлення й

розвитку. Громади також надіслали на розгляд об’єкти, для яких можна отримати

фінансування на розробку проєктно-кошторисної документації.

«Наша мета – допомогти втілити проєкти відновлення якомога більшій кількості громад. Це поступовий процес, і планування на рівні громад є його важливою складовою. Необхідно чітко оцінити потреби у відновленні, визначити візію розвитку, перетворити набір ініціатив у конкретні проєкти, обрати пріоритети та визначити джерела фінансування. Все це критично важливо, щоб повернутися до нормального життя. Я вдячний уряду Великої Британії за готовність підтримувати відбудову на місцевому рівні, адже саме спроможні громади стануть драйвером відновлення всієї України», – коментує Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України – Міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Територіальні громади – рушії відновлення країни та децентралізації. Для відбудови громадам варто підготувати ґрунтовні документи планування, і їх необхідно в цьому підтримати. Уряд Великої Британії працюватиме пліч-о-пліч з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, щоб надати практичну допомогу в процесі відбудови України», – коментує Стефан Коссофф, Директор розвитку програм Посольства Великої Британії в Україні.

Представники/ці всіх 487 громад, що подали заявки на участь у конкурсі, зможуть взяти

участь у спеціалізованому навчанні в межах проєкту. Представників/ць громад

найбільше зацікавили такі теми, як підготовка проєктів для залучення фінансування від

міжнародних донорів, співробітництво громад, базові інструменти візуалізації даних та

побудови найпростіших геоінформаційних систем, соціальне шкільне підприємництво,

залучення молоді, опалення біомасою та енергоефективність, запобігання та

вирішення конфліктів.

***

Проєкт Good Governance Fund «Планування відновлення в громадах» – ініціатива, що

підтримує територіальні громади України у відновленні та підвищує спроможність

держави управляти проєктами регіонального розвитку. Проєкт реалізується

спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України

за підтримки уряду Великої Британії (UK International Development) та втілюється

Abt Britain і KPMG в Україні.

Детальніше про проєкт: https://vidbudovagromad.in.ua/

Сайт Мінвідновлення: https://mtu.gov.ua/