За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 02 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця - резидента?

Дата: 27.12.2023 09:02
Кількість переглядів: 20

Фото без опису

      Відповідно до п. 163.2 ст. 163 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування нерезидента є доходи з джерелом їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), в тому числі отримання спадщини.
      
Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним          у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується ст. 174 розд. IV ПКУ, відповідно до п.п. «в» п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 якого за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 02 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Водночас, порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється           п. 170.10 ст. 170 ПКУ, яким встановлено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розд. IV ПКУ для нерезидентів).

Так, оподаткування доходу, отриманого платником податку - нерезидентом                          в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, згідно з п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 якого для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем - нерезидентом застосовується ставка, визначена у п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Враховуючи вищезазначене, до вартості будь-яких об’єктів спадщини (у т.ч. грошових заощаджень, поміщених до 02 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР), які успадковуються спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця - резидента, застосовується ставка податку 18 відс., передбачена п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано