Чи передбачені пільги для фізичних осіб – підприємців, які є  платниками єдиного податку, та які належать до певних соціальних категорій громадян, в частині зменшення встановлених ставок єдиного податку?

Дата: 09.01.2024 08:54
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

         Норми Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –  ПКУ) передбачають такі способи оподаткування доходів, що одержують фізичні особи – підприємці:

   у разі застосування загальної системи оподаткування – податком на доходи фізичних осіб оподатковується чистий оподатковуваний доход, який визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ;

   у разі застосування спрощеної системи оподаткування – здійснюється сплата єдиного податку, який встановлюється у відсотках (фіксованих ставках) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року або розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки) згідно з п. 293.1 ст. 293 ПКУ.
         
Вибір системи оподаткування здійснюється фізичною особою – підприємцем самостійно.
         
Глава 1 розділу XIV ПКУ, яка визначає правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, не передбачає зменшення встановлених ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців для осіб, які належать до певних соціальних категорій громадян.

При цьому, згідно зі ст. 128 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року    № 436-IV (зі змінами та доповненнями) громадянин – підприємець зобов’язаний, зокрема, сплачувати податки та інші обов’язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
         
З урахуванням викладеного, законодавчо не передбачено зменшення встановлених ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців незалежно від приналежності особи до певної соціальної категорії громадян.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано