Дата: 24.01.2024 09:48

З метою популяризації можливостей Програми  Interreg Europe

Секретаріат Кабінету Міністрів України організовує проведення інформаційного дня в онлайн-форматі українською мовою 25 січня 2024 р. об 11 год.

У рамках інформаційного дня буде розглянуто такі питання:

- ключові особливості Програми та проектів;

- умови участі для потенційних українських партнерів;

- Policy Learning Platform: як скористатися можливостями.

Цільовою аудиторією Програми є міста, органи місцевого самоврядування, асоціації, агенції регіонального розвитку, державні органи, комунальні закладинавчальні заклади, заклади охорони здоров’я,  природні парки, освітні установи, торгово-промислові палати, інші неприбуткові організації, які готові спільно напрацьовувати кращі рішення для регіонального та територіального розвитку спільно з партнерами з країн-членів ЄС.

Для участі необхідно зареєструватись до 14:00 год.  24 січня 2024 року за посиланням https://forms.gle/KE2RKH4ibLuCmNmp9

У грудні 2023 р. Європейська Комісія схвалила приєднання України до програми міжрегіонального співробітництва Interreg Europe (далі — Програма), яка направлена на покращення управління співробітництвом через посилення спроможності субєктів, удосконалення наявних інструментів, формування спільних рішень для протидії викликам у реалізації політики згуртованості Європейського Союзу. Бюджет Програми складає 379 млн. євро.

Співпраця партнерів відбувається у рамках таких цілей політики згуртованості:

• Більш розумна Європа (інноваційний потенціал, конкурентоспроможність малого та середнього бізнесу, цифровізація);

• Більш зелена Європа (енергоефективність, розумні енергетичні системи, зміна клімату, управління водними ресурсами, циркулярна економіка, природа та біорізноманіття, міська мобільність з нульовим рівнем викидів вуглецю);

• Більш соціальна Європа (ринки праці, охорона здоров’я, культура та туризм, освіта, інтеграція громадян третіх країн);

• Більш з’єднана Європа (сталі трансєвропейські транспортні мережі (TEN-T), стала мобільність);

• Європа ближча до громадян (інтегрований розвиток міст та територій за межами населених пунктів);

• Краще регіональне врядування.

24 листопада 2023 р. Органом управління Програми разом із представниками Секретаріату Кабінету Міністрів України було проведено інформаційний день в онлайн-форматі англійською мовою, участь в якому взяли 780 осіб (зареєструвалися близько 2 тис. осіб).

З 2024 р. українські учасники можуть долучатися до проектів, які вже відібрані за результатами конкурсів.

У березні 2024 р. заплановано старт конкурсу проектних пропозицій, в якому зможуть взяти участь українські учасники, тому важливо забезпечити максимальне поширення інформації про Програму, кращі практики та умови участі.

Ураховуючи зазначене, інформуємо що 25 січня 2024 р. об 11 год. Секретаріат Кабінету Міністрів України організовує проведення інформаційного дня в онлайн-форматі українською мовою з метою популяризації можливостей Програми та сприяння активній участі українських партнерів.

У рамках інформаційного дня буде розглянуто такі питання:

- ключові особливості Програми та проектів;

- умови участі для потенційних українських партнерів;

- Policy Learning Platform: як скористатися можливостями.

Цільовою аудиторією Програми є міста, органи місцевого самоврядування, асоціації, агенції регіонального розвитку, державні органи, комунальні заклади, навчальні заклади, заклади охорони здоров’я,  природні парки, освітні установи, торгово-промислові палати, інші неприбуткові організації, які готові спільно напрацьовувати кращі рішення для регіонального та територіального розвитку спільно з партнерами з країн-членів ЄС.