До уваги аграріїв! Для роботи з пестицидами потрібно отримати Посвідчення

Дата: 14.02.2024 14:02
Кількість переглядів: 112

Фото без опису

 

Для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур'янів щороку використовується значна кількість пестицидів. З початком весняно - польових робіт в господарствах області розпочинається комплекс агротехнічних заходів. Один із агроприйомів – роботи пов’язані із застосуванням пестицидів. Відповідно до Закону України «Про пестициди та агрохімікати» ст.11 і Закону України «Про захист рослин» ст.18, підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин: 

допускати до робіт осіб, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлею пестицидами, лише осіб, які мають Посвідчення про право роботи з пестицидами. Посвідчення про право роботи з пестицидами видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, після проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами, крім того особа проходить перевірку знань шляхом письмового тестування з отриманням Свідоцтва про проходження такого навчання. Для забезпечення максимальної прозорості тестування, здійснюється відеофіксація його проведення, за допомогою технічних засобів, що мають функції відеозапису. Тестування здійснюється на безоплатній основі.

Посвідчення підтверджує право особи на організацію робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або проведення робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також на торгівлю пестицидами, крім права провадження такої діяльності особами, які мають протипоказання за станом здоров’я. Посвідчення видається на безоплатній основі.

Порядок одержання Посвідчення про право роботи з пестицидами визначається Кабінетом Міністрів України - Постановою Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».

Постановою КМУ №458 передбачено осучаснення процедури одержання Посвідчення на право роботи з пестицидами, яка включає такі елементи:

  • організацію та проведення навчання;

  • тестування та видачу Свідоцтва про навчання;

  • видачу Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами проводиться в очній або дистанційній формі на платній основі. Розмір плати за проведення такого навчання встановлюється згідно із законодавством.

Такі навчання проводяться працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за «Програмою навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами» (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 1264 від 12.06.2023р.).

Для проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами особи подають у паперовій або електронній формі до територіального органу Держпродспоживслужби заяву за формою згідно з додатком 3 Постанови КМУ від 9 травня 2023 р. № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами».

Посвідчення про право роботи з пестицидами видається, особі або їх уповноваженим представникам, у разі успішного проходження тестування, для цього подається територіальному органу Держпродспоживслужби заява відповідно форми, про видачу Посвідчення про право роботи з пестицидами.

На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області протягом грудня 2023 року – лютого 2024 року висвітлювалася інформація пов’язана з темами за затвердженою Програмою навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами для самостійного вивчення матеріалів особами, які мають на меті успішно пройти перевірку наявності чи відсутності необхідних знань і навичок з питань безпечного поводження з пестицидами та в подальшому отримати свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами.

Також ознайомитись з інформацією щодо отримання посвідчення про право роботи з пестицидами, а саме перелік питань для тестування – перевірка наявності чи відсутності в особи необхідних знань і навичок, набутих за результатами навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та варіанти відповідей до них, зразки заяв про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та про видачу посвідчення про право роботи з пестицидами ви можете на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Посвідчення видається особам, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також з торгівлею пестицидами, за умови досягнення ними 18 років та наявності чинного Свідоцтва про проходження навчання.

Строк дії Посвідчення про право роботи з пестицидами та Свідоцтва про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами становить два роки.

При цьому слід зазначити, що згідно Постанови КМУ від 16 березня 2022р. №297 «Деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами» установлено, що строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та дійсних станом на 1 січня 2022 р., продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Більш детальну інформацію по одержанню Свідоцтва та Посвідчення про право роботи з пестицидами можна отримати у спеціаліста Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: смт. Шишаки, вулиця Героїв України,62, Миргородський район Полтавська область, телефон: 0993032883 – Білокіз Лариса Миколаївна.

Допущення до роботи з пестицидами осіб, які не мають Посвідчення є порушенням Закону України «Про захист рослин». Згідно ст. 21 порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Нагадуємо, що відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту рослин несуть особи, винні у виконанні робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлі засобами захисту рослин без Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Проходження навчання та одержання працівниками сільськогосподар-ського підприємства та фермерського господарства Свідоцтво та Посвідчення про право роботи з пестицидами дозволить більш якісно і безпечно проводити комплекс робіт із захисту сільськогосподарських культур, зменшить ризики потрапляння пестицидів на прилеглі території, а також сприятиме діяльності аграрного сектору економіки у правовому полі.

 

 

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області              Лариса БІЛОКІЗ.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано