Щодо місячника боротьби з туберкульозом

Дата: 25.03.2024 10:42
Кількість переглядів: 63

 

 Фото без опису

 

 

 

Щороку в Україні реєструють понад 20 тисяч нових випадків і рецидивів туберкульозу. Загальнонаціональний показник захворюваності на туберкульоз у 2023 році виріс, у порівнянні з 2022 роком на 7,3%. . За даними Всесвітній організації охорони здоров'я, кожен п'ятий випадок туберкульозу не виявляють. Серед причин – низький рівень знання про те, як туберкульоз поширюється, хто ним хворіє, які симптоми та яке існує ефективне сучасне лікування. Через імідж “хвороби зеків та безхатченків” і табуйованість, туберкульоз досі окутують численні небезпечні міфи. Розвінчуємо найпоширеніші з них.

 

Міф 1: Туберкульоз – це хвороба безпритульних і знедолених

На туберкульоз насправді часто хворіють безпритульні і безробітні, люди у в'язницях і ті, які живуть за межею бідності. Це і зрозуміло: у цих прошарків населення часто погіршений імунітет через брак повноцінного харчування та медичної уваги. Але так само часто туберкульоз вражає військовослужбовців, медиків, шахтарів і металургів. Крім того, ризики туберкульозу підвищують інші хвороби і стани, такі як ВІЛ, рак, цукровий діабет, аутоімунні захворювання, перенесена трансплантація.

 

Цією хворобою може заразитися кожен, незалежно від соціального статусу. Навіть після вакцинації в дитинстві, навіть якщо живеш безбідно й уважно ставишся до свого здоров'я, ризик все одно є. Тому постійний контроль разом з твоїм лікарем допоможе загасити “пожежу” ще до того, як вона розгориться.

 

Міф 2: Туберкульоз невиліковний

Туберкульоз можна вилікувати. В багатьох випадках достатньо курсу таблеток. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, не переривати лікування ні на один день і не відмовлятися від нього. Інакше може розвинутися мультирезистентна форма (тобто стійка до ліків), яку лікувати набагато довше і тяжче. Що раніше виявити хворобу, то ефективнішим буде лікування.

 

Міф 3: Усі хворі на туберкульоз заразні

Аж ніяк. Проширюють інфекцію лише ті люди з відкритою формою туберкульозу, які не лікуються. На самому початку лікування людина все ще може розповсюджувати інфекцію, але вже за кілька тижнів стає абсолютно безпечною для оточуючих. При цьому важливо дотримуватись курсу лікування і регулярно приймати ліки, які призначив лікар.

 

Міф 4: Лікувати туберкульоз можна лише на стаціонарі

Іноді – наприклад, при виявленні резистентних до ліків форм, – насправді потрібне стаціонарне лікування. Але в більшості випадків, особливо при ранньому виявленні, лікувати туберкульоз можна вдома з регулярними консультаціями лікаря. Ліки, які треба приймати при туберкульозі, є в таблетках. За регулярного прийому виписаних препаратів стан людини покращується вже за кілька тижнів, вона перестає бути заразною, і може продовжити жити повноцінним життям (працювати та відпочивати) впродовж залишку курсу медикаментів, і звичайно ж після його закінчення.

 

Міф 5: Туберкульозом можна заразитись через речі хворого

Ти не заразишся туберкульозом через те, що взяв куртку, книжку або навіть ложку в людини, яка хворіє на туберкульоз. Так само причиною захворювання не стане бургер, який тобі продав або подав хворий або хвора на туберкульоз чи лавка в парку, на якій ти посидів/-ла після хворого. Спокийно їж, пий, користуйся речами – в них немає загрози.

 

Туберкульоз передається через повітря. Його можна “підхопити”, якщо довго (8 годин щодня впродовж трьох місяців) знаходишся в закритому приміщенні разом з хворою на відкриту форму туберкульозу людиною (тобто такою, що кашляє і не лікується). 

 

Більше про ризики і лікування туберкульозу  можна дізнатися у цьому короткому ролику: Відеоролик “Туберкульоз знай, стережись, не бійся”

https://www.youtube.com/watch?v=g8g08EFEv5M

 

Корисні посилання : Онлайн-скринінг на сайті ЦГЗ https://tbtest.phc.org.ua

#ТуберкульозВиліковний

#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз

#МиМожемоЗупинитиТуберкульоз

 

 

Миргородський районний відокремленний підрозділ

ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано