Щодо сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

Дата: 09.04.2024 08:29
Кількість переглядів: 21

Фото без опису

 

Відповідно до статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) платниками акцизного податку є особи - суб’єкти господарської діяльності роздрібної торгівлі що здійснюють реалізацію підакцизних товарів - алкогольних напоїв.

Згідно з підпунктом 212.3.11 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України особи субєкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники  податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Відповідно до статті 223 Податкового кодексу України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю, термін подання декларацій акцизного податку - не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду.

У відповідності до підпункту 222.3.1 пункту 222.3 статті 222 суми задекларованих зобов’язань акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів перераховуються до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання декларації акцизного податку.

Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів є платежем, що зараховується до місцевих бюджетів територіальних громад та є складовою їх дохідної частини.

За результатами першого кварталу поточного року щомісячна сплата                  з даного платежу складає близько 20,0 млн. грн.

Кошти що надходять до місцевих бюджетів це основа стабільності територіальних громад своєчасного забезпечення видатків на підтримку освіти, медицини, надання всебічної допомоги нашим воїнам – захисникам.

Своєчасність декларування податкових зобовязань та їх сплата, ведення «білого» бізнесу, є одним із свідчень євроінтеграційних тенденцій нашої країни.

Головне управління ДПС у Полтавській області звертається з проханням своєчасно здійснити декларування та сплату зобов’язань акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, адже добробут та стабільність  держави залежить від громадянської свідомості кожного платника податків.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано