Щодо подання  звітності про контрольовані операції у розрізі країн міжнародної групи компаній

Дата: 02.05.2024 09:03
Кількість переглядів: 14

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що у 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, які провели контрольовані операції, необхідно представити Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік.

Отже всі підприємства, які є платниками податку на прибуток, учасниками міжнародної групи компаній (МГК), здійснювали контрольовані операції у 2023 році повинні подати Повідомлення про участь у міжнародній групі.

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній і Звіт про контрольовані операції слід подавати одночасно, до 1 жовтня 2024 року, згідно з пунктом 39.4.2 Кодексу та пункту 53 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу.

    Форму й порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 839 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній» (зі змінами, далі – Повідомлення).

    Відповідно до пункту 11 розділу І Порядку, у разі якщо платником податків виявлено, що у раніше поданому Повідомленні інформація надана не в повному обсязі або Повідомлення містить помилки чи недоліки, такий платник податків має право подати:

- нове Повідомлення до граничного строку подання Повідомлення за такий самий звітний період;

- уточнююче Повідомлення (повідомлення з позначкою «уточнюючий») після граничного строку подання Повідомлення за такий самий звітний період.

        Відповідальність платників податків за неподання (несвоєчасне подання)           Повідомлення та/або надання недостовірної інформації у Повідомленні передбачено  статтею 120 Кодексу. Так, за неподання Повідомлення згідно з пунктом 120.3 Кодексу передбачено штраф у розмірі 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи (далі – ПМПО), установленому законом на 01 січня податкового (звітного) року. Неподання Повідомлення після закінчення 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу (штрафів), передбаченого цим пунктом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5 розмірів ПМПО, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання Повідомлення, але не більше 300 розмірів ПМПО, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року. Сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов’язку подання Повідомлення.

         Відповідно до пункту 120.6 статті 120 Кодексу несвоєчасне подання платником податків Повідомлення призводить до накладення штрафу (штрафів)  у розмірі: одного розміру ПМПО, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання Повідомлення, але не більше 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.

         Відповідно до пункту 120.5 статті 120 Кодексу надання недостовірної інформації                   у Повідомленні тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі: 50 розмірів ПМПО, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.

          Починаючи з 1 січня 2024 року вступили в дію зміни, внесені (в тому числі) до пункту 120.5 статті 120 Кодексу Законом України від 20.03.2023   2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» (далі – Закон № 2970), зокрема в частині роз’яснень, що є недостовірною інформацією                               в Повідомленні,           а саме: інформація, яка вплинула на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній.

          Отже, подання платником податку уточнюючого Повідомлення (в тому числі,                       з відміткою «уточнююче» у зв’язку з самостійним виправленням помилок) не звільняє від відповідальності, передбаченої пункту 120.5 статті 120 Кодексу  у разі надання недостовірної інформації у Повідомленні.

     Щодо  подання Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній

    Відповідно до підпункту 39.4.10 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу платник податків – резидент України, який належить до міжнародної групи компаній, у випадках, визначених у цьому підпункті, зобов’язаний подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній (далі – Звіт у розрізі країн МГК)  в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

     Форма Звіту у розрізі країн МГК та порядок його заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.12.2020 № 764 «Про затвердження форми та Порядку заповнення Звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній», що зареєстрований                         в Міністерстві юстиції України 04.02.2021 за № 155/3577. У разі виявлення ризиків неподання (несвоєчасного подання) платником податків у встановлений строк Звітів МГК/CbCR з метою з’ясування обставин можливого порушення вимог підпункту 39.4.11 пункту 39.4 статті 39 Кодексу податковий орган має право направити письмовий запит платнику податків про подання інформації відповідно до пункту 73.3 статті 73 Кодексу.

Тобто, відповідно до підпункту 39.4.111 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, якщо контролюючий орган виявляє помилки у поданому звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній або отримує повідомлення про такі помилки від компетентного органу іншої юрисдикції на підставі угоди QCAA, він повідомляє платника податків про необхідність виправлення помилок або уточнення інформації у поданому звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній. Платник податків зобов’язаний подати уточнений звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній з відповідними виправленнями або надати пояснення засобами електронного зв’язку в порядку, передбаченому статтею 42 цього Кодексу, не пізніше 30 календарних днів з дня отримання повідомлення контролюючого органу.

 Відповідальність платників податків за неподання (несвоєчасне подання) Звіту МГК/CbCR, у тому числі уточнюючого та/або за надання недостовірної інформації, передбачена ст. 120 Кодексу.

Зокрема, абзацами шостим-сьомим пункту 120.5 статтиі 120 Кодексу передбачено, що неподання уточнюючого Звіту МГК/CbCR протягом 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у Звіті МГК/CbCR вважається несвоєчасним поданням платником податків Звіту  МГК/CbCR, за яке застосовується штраф, визначений абзацом сьомим пункту 120.6 статті 120 Кодексу, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту МГК/CbCR, починаючи з 31 календарного дня з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у Звіті МГК/CbCR.

   Сплата таких штрафів не звільняє платника податків від обов’язку подання уточнюючого звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній (у тому числі на підставі повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті  у розрізі країн міжнародної групи компаній).

   Неподання уточнюючого звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній протягом 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній вважається несвоєчасним поданням платником податків звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, за яке застосовується штраф, визначений абзацом сьомим пункту 120.6 цієї статті, за кожний календарний день несвоєчасного подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, починаючи  з 31 календарного дня з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній.

Штраф, передбачений цим пунктом, не застосовується, якщо платник податків подав повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та/або звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній з помилками, які не вплинули на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної міжнародної групи компаній, та/або на правильність ідентифікації юрисдикції подання звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній, і такий платник виправив помилки шляхом подання уточнюючого повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та/або звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано