Захисти себе від холери

Дата: 08.07.2024 14:52

Холера – це небезпечне захворювання, яке може спричининяти важку гостру водянисту діарею із зневодненням. Людина може захворіти на холеру після вживання води чи їжі, зараженої бактерією Vibrio cholerae.

Холера вражає як дітей, так і дорослих, і може призвести до смерті протягом декількох годин, якщо її е лікувати. Однак у багатьох людей захворювання минає безсимптомно або з легкими чи помірними симптомами.

Основні симптоми холери:

- діарея,яка виникає раптово;

- випорожнення дуже рідкі, можуть мати білий колір і нагадувати «рисовий відвар»;

- можуть бути нудота і блювання;

- можуть виникати судоми у мязах, найчастіше – у литках;

- ознаки зневоднення, зокрема запалі очі, посиніння губ і вух;

- зниження температури тіла;

- зниження еластичності шкіри;

Зазвичай сиптоми зявляються у проміжку від 12 годин до 5 днів після вживання інфікованої їжі або води.
     Холера легко піддається лікуванню. Більшість людей успішно вилікуються за допомогою швидкого введення розчину для пероральної регідратації (РПР). РПР можна придбати у аптеках у вигляді пакетованого саше готового до змішування з водою, або розчину суміші оральних регідратаційних солей. Ви також можете приготувати РПР вдома.

Як приготувати РПР в домашніх умовах:
 Вимийте руки та очистіть посуд, у якому готуватиме розчин, чистою водою із мийним засобом, ополосніть чистою водою. Використовуйте безпечну воду – кип’ячену чи дезінфіковану іншим способом воду. Додайте в 1 літр води 6 чайних ложок цукру і ½ чайної ложки солі і перемішайте.

Ефективними заходами попередження холери є такі заходи:

• Дотримання гігієни рук та продуктів харчування;

• Кипятіння води впродовж  щонайменше хвилини;

• Якщо є можливість, краще використовувати бутильовану воду;

• Відмова від купання в незнайомих водоймах;

Відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних хвороб Миргородського РВП

ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ»