Допоможіть дитині стати щасливою! Станьте патронатними вихователями!

Дата: 09.07.2024 11:28
Кількість переглядів: 72

Фото без опису

 

Допоможіть дитині стати щасливою! Станьте патронатними вихователями! Поділіться сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки

 

         

 

 

             Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

 

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

 

          Кандидат у патронатні вихователі подає до служби у справах дітей за місцем проживання такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 

            Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, - за згодою), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.   Навчання кандидатів у патронатні вихователі організовує та проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

             За результатами навчання обласний центр видає кандидатові у патронатні вихователі довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження – рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.

              У разі наявності вищевказаних рекомендації, орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною, яким визначаються обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя під час перебування дитини у його сім’ї. 

              Патронатний вихователь та особи, які проживають разом з ним, не рідше ніж один раз на рік проходять обов’язкове медичне обстеження, що підтверджується висновками про стан здоров’я. 

               Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

 

             У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

       Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.

              Рішення про вибуття дитини із сім’ї патронатного вихователя приймається органом опіки та піклування за результатами розгляду питання комісією з питань захисту прав дитини на підставі поданого службою у справах дітей пакета документів, що обґрунтовують доцільність такого вибуття.

 

Оплата послуг патронатного вихователя

 

           З 1 липня 2024 року підвищено розмір грошового забезпечення  патронатному вихователю та встановлюється на рівні 3-х мінімальних заробітних плат на місяць (24000 грн). Для вихователів, які є фізичними особами підприємцями – 3,5 мінімальних заробітних плат ( 28000 грн).

           У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно троє і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.

           Коли в сім’ї патронатного вихователя не перебувають діти,  період між вибуттям однієї дитини до влаштуванням наступної оплачуватиметься  патронатному вихователю в розмірі однієї мінімальної зарплати.

           Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься у розмірі  мінімальної заробітної плати на місяць (8000 грн).

           За три місяці догляду дитини патронатному вихователю та його помічнику  нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки  з метою профілактики професійного вигорання, відновлення їх потенціалу та підвищення професійної компетентності. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині, а також можна накопичувати.

          Також слід зазначити, що на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, виплачується соціальна допомога у розмірі що становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму). Якщо дитині виплачується стипендія, розмір допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму) та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя.

 

Максимальний розмір допомоги становить:

 

на дітей віком до 6 років  - 6407,50 грн (на дітей з інвалідністю до 6 років - 8970,50 грн) на місяць;

 

на дітей віком від 6 до 18 років – 7990 грн  (на дітей з інвалідністю віком від  6 до 18 років - 11186 грн) на місяць.

 

Така допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю.

 

          У разі встановлення законом іншого прожиткового мінімуму або розміру мінімальної заробітної плати розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується управліннями соціального захисту населення без додаткового звернення патронатного вихователя чи помічника патронатного вихователя.

 

Патронатними вихователями не можуть бути особи, які:

 

1)обмежені у дієздатності;

2) визнані недієздатними;

3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

10) були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;

12) є особами без громадянства;

13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до вищевказаних пунктів 3-6, 8 і 10 не може бути усиновлювачем.

14) виховують власних дітей віком до 4-х років, дитину з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;

15) є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем.

Крім осіб, зазначених у вищевказаних пунктах, не можуть бути патронатними вихователями інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

 

Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна у службі у справах дітей Гоголівської селищної ради: смт. Гоголеве, вулиця С. Горєва, 30.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано